Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Co wylicytować

Utworzono dnia 14.06.2015
Czcionka:

Serdecznie zapraszamy na uroczystość "Mickiewicz - Słowackiemu" 22 czerwca w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Przypominamy, że bilety można zamówić  m.in. kontaktując się pod adresem : kontakt@absolwentslowak.pl

To niepowtarzalna okazja, aby podczas licytacji nabyć obrazy i inne wartościowe przedmioty, które prezentujemy poniżej:

 


W zapomnienie – pejzaż fantazyjny  obraz olejny 60/90 

Anna Gorejowska - absolwentka Wydziału Artystycznego WSP w Częstochowie. Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Mariana Jarzemskiego w 1995r. Do Związku Polskich Artystów Plastyków przystąpiła w roku 1998.

 

 


Tytuł: " Dom Frankego" Zabytkowa eklektyczna kamienica (1901-1903) Przez pewien czas mieściło się w niej Liceum Technik Plastycznych z internatem
Technika: pastel. Wymiary z oprawą 40x50

Aleksandra Kotarska-Kolmas – ukończyła studia na WSP w Częstochowie na Wydziale Artystycznym. Pracuje jako nauczyciel plastyki. Prowadzi koła plastyczne dla uczniów uzdolnionych. Członek Związku Artystów Plastyków.
Uprawia malarstwo pastelami.  
 

 

 

„Anioł” akwarela

Jacek Łydżba - Studia w częstochowskiej Wyższej szkole Plastycznej i na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca w 1989 roku. Nominowany do Paszportu „Polityki” w 1999 roku.

 

 

 

Jadwiga Białota „Piwonie” akwarela 30/40

 

 

 

Łąka" Pastela 29/36 
 

Barbara Chowańska Najwer ukończyła PWSSP (obecnie ASP we Wrocławiu) oraz studium podyplomowe Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W roku 1997 uzyskała na ASP we Wrocławiu kwalifikacje I stopnia w dyscyplinie Architektury Wnętrz. Zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Uprawia malarstwo sztalugowe. Należy do sekcji pastelistów przy ZPAP w Częstochowie. Brała udział w licznych plenerach i zbiorowych wystawach malarskich ogólnokrajowych i międzynarodowych. W roku 2005 zdobyła I nagrodę na Międzynarodowej Wystawie Pasteli Saint Aulaye – Francja.

 


„Martwa natura” pastel 30/40

Elżbieta Ginał - maluje ze śmiałym rozmachem i wrażliwością kolorysty. Pierwsze jej obrazy powstały 1990 r., wiele z nich znalazło się w zbiorach prywatnych jej przyjaciół w Polsce. Od czterech lat malarka należy do Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J Dudy Gracza. Bierze udział w licznych wystawach i plenerach. 
 

 


Sabina Lonty - urodziła się w 1945 roku w Gdańsku. Studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obroniła w 1972 roku. Maluje głównie pejzaże na pograniczu realizmu i abstrakcji. Inspiracje w swojej twórczości czerpie z podróży.

technika olej, wymiary 33x27, rok 2013

 

 


„Zima” pastel 35/45

Małgorzata Sętowska- rodowita częstochowianka. Absolwentka Liceum Plastycznego i częstochowskiej WSP. Nauczyciel dyplomowany, od 20 lat uczy w szkole. Działa społecznie na rzecz dzieci, w fundacjach, stowarzyszeniach, maluje, pisze bajki i wiersze.
 

 


Agnieszki Osadnik „W blasku księżyca” - jej obraz łączy minimalizm formy z bezkresem przestrzeni. 
Olej 54/44

 

 


„Akt” -piórko

Marian Panek - Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Kraków, gdzie w 1976 r. uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa, w Pracowni prof. Jonasza Sterna. Wiatach 1975-1977 studiował w Podyplomowym Studium Scenografii Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej. W 1980 roku został zatrudniony w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Akademia im. Jana Długosza) w Częstochowie. W 1993 r. zrealizował w krakowskiej ASP przewód kwalifikacyjny l stopnia w dziedzinie: Sztuki plastyczne, dyscyplina: Malarstwo, a następnie został zatrudniony w WSP na etacie adiunkta. Zajmuje się krytyką artystyczną w pismach artystyczno - literackich.
 

 


„Sanseweria” olej

Joanna Zjawiona - Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie. Studiowała malarstwo na Wydziale Wychowania Artystycznego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Wernera Lubosa. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom z malarstwa w pracowni   prof. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej. Uprawia malarstwo sztalugowe. 

 

 


Jerzy Suszyński „Portret kobiety” pastel 76/56

 

 


„Torebka” gwasz

Bogna Gniazdowska - Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1985 – 1990. Dyplom w pracowni Malarstwa profesora Stefana Gierowskiego oraz w pracowni.  Problemów Malarstwa w Architekturze profesora Ryszarda Winiarskiego w 1990 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w 1991 roku.  Mieszka w Warszawie. Uprawia malarstwo. 

 

 


„Kobieta”

Małgosia Stępniak - studia na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. Mieszka i tworzy w Częstochowie. Uprawia malarstwo sztalugowe. Maluje przede wszystkim obrazy przedstawieniowe. Kameralne historie o kobiecie i mężczyźnie. Postaci są lekko zdeformowane, wydłużone.
Paleta barw intensywna i zróżnicowana. Faktura pełna impastów. 

 

 

„W parku” akwarela 30/40

Stefania Gąsior - członkini Częstochowskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza.. W swoim dorobku Stefania Gąsior ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. W ubiegłym roku odniosła sukces w Calgary w Kanadzie, kilka razy prezentowała obrazy w Niemczech. Jest laureatką konkursów, posiadaczką wyróżnień, uzyskanych na dorocznych wystawach Stowarzyszenia. Odznaczona została medalem ministra kultury „Działacz dla Kultury Polskiej” oraz Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Subtelność jej pędzla, umiejętność gry kolorem i światłem to atuty malarki.
 

 

 

 


Lechowski – pejzaż pastel

 

 


Lechowski – pejzaż pastel

 

 


Budnik Ryszard „Portret Żyda” 30/25 olej

 

 


Żyd – olej 58/45 autor nieznany

 

 

Autor nieznany

 


Autor nieznany

 

 

Grafika jest zrobiona w technice linorytu

Anastasiya Markovych - surrealistyczna malarka pochodząca z Ukrainy, znana z wielu wystaw i publikacji, urodzona w mieście Bryczany.
Studia w szkole Plastycznej  w Czerniowcach, które ukończyła z wyróżnieniem. 
W roku 2009 rozpoczęła studia na kierunku grafika na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.Dyplom obroniła w pracowni Profesora Bogdana Migi, a malarskie techniki kształciła w pracowni Profesora Adama Wsiolkowskiego oraz w pracowni Profesora Stanisława Tabisza.

 

 

Adam Markowski - Mieszka i tworzy w Częstochowie.   Absolwent I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie. W 2003 roku ukończył studia na kierunku Wychowanie Artystyczne w miejscowej Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Fotografuje od 1998 roku. Obok wykonywania zdjęć, zajął się także projektowaniem graficznym i ilustracją.
Fotografia z nowego projektu „Pictures from tomorrow”

 

 

Nikodemar – linoryt Magda Piwowska 2004

 


Autoportret – litografia  Olger Piotr

 

 

Pejzaż abstrakcyjny – Mariusz Woźniak

 


Oni- akwaforta 2003 Anna Grad

 


Bez tytułu II  technika mieszana Barbara Sroka

 


Cichy Iza

 


Toczy koła czas akwaforta  Marta Raźniewska

 


litografia Bestyjka – Marta Zasępa

 


linoryt Bez tytułu

 

 

sucha igła Martwa natura Daria Wawrzyniak

 


sucha igła Martwa natura Daria Wawrzyniak

 


litografia - Ja – M. Remesz

 


litografia – Orion- A. Kunowska

 


litografia – Autoportret- Piotr Olger

 


Zdzisław Żmudziński Józef Piłsudski

 

 

Monstfur – do życia powołany został przez dwóch młodych artystów z Częstochowy, w 2006 roku. To wspólny projekt  i jednocześnie kreacja wirtualnej postaci przypisującej sobie autorstwo.
Monstfur stosuje przede wszystkim ręcznie wycinany szablon. 
Monstfur inspiruje się klimatem polskiego „horroru”, absurdu, wskazując przy okazji na niejedną ciekawostkę z zakresu ludzkich zachowań i zwyczajów. 
Jego prace to najczęściej opowieści o szarym, przeciętnym człowieku i jego świecie skrzywień, nałogów i słabości, ale również radości i ciekawych upodobań. 

 


Zdjęcie zrobione 18.09.2014 podczas otwarcia hipermarketu Auchan w miejscu dawnego Reala w Częstochowie. Tegoroczna nominacja w kategorii ŻYCIE CODZIENNE do najważniejszego krajowego konkursu dla fotografów prasowych Grand Press Foto.

Grzegorz Skowronek -  absolwent I LO w Częstochowie zajmuje się fotografia, pracuje w Gazecie Wyborczej.
 

 

 


Zegarek męski - sponsor  Częstochowska firma "Rybiccy" jest rodzinną firmą zegarmistrzowską. Powstała w 1948 roku w kamienicy przy ulicy Wolności, tuż obok dworca kolejowego. Założył ją, nieżyjący już, Józef Rybicki, po nim firmę przejął syn Stefan, który za jakiś czas będzie chciał przekazać ją swojemu synowi. 

 


Zegarek srebrny próby 0.800 znanej i cenionej firmy OMEGA ( w środku grawer 1931 rok) cena wywoławcza 500 złotych. Zegarek jest na chodzie w b.dobrym stanie. 

 

 

Medalion serce sekretnik z łańcuszkiem - srebro pozłacane Rosja Carska (widoczne punce Carskie) cena wywoławcza 250 złotych. 

 


Kalendarz dla urzędników państwowych z 1939 w bardzo dobrym stanie cena wywoławcza 150 złotych

 


Rocznik statystyczny 1938 oryginał 100 złotych

 

 

Binokle koniec XIX wieku brak jednego szkła cena wywoławcza 50 złotych

 

 

Książeczki PKO oraz KKO m. Częstochowy z lat 30 - tych każda po 40 złotych za szt.

 


 Przywieszka złota  serduszko z brylantami koloru czarnego 20 sztuk (certyfikat rzeczoznawcy) cena wywoławcza 600 złotych. 

 


Voucher do Flyspot – sponsor -właściciel najlepszego w Polsce tunelu aerodynamicznego, służącego do symulacji skoku spadochronowego. Obiekt położony na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego. Voucher do Flyspot  to nic innego jak jednorazowy, ważny przez 12 miesięcy, kod upoważniajacy do skorzystania przez dowolną osobę w wybranym przez nią terminie.

 


62 sztuki 50 groszówek z 1923 roku na allegro cena za szt. to ok 10 złotych. 

 


Figurka Psy ( Wałbrzych lata 60) 100 złotych

 


Figurka porcelanowa Niemcy lata 40 Napoleon Bonaparte cena wywoławcza 150 złotych

 


2 szt. Pióra wieczne z lat 30 tych po 60 złotych za szt.

 

 


 

 


Pióro wieczne DUKE w etui x2

 


pufa + fotelik 140zł

 


Fotelik Chicco 425zł

 

Huśtawka 230zł

 


wózek lalkowy 230zł

 

Sanki linea 140zł

 

 


Koszulka reprezentacji Polski w siatkówce z autografami

 

 

 

Rower marki b'twin w cenie 1299.99 zasponsorowany przez firmę Decathlon Poczesna mieszczący się w Nowej Wsi obok Auchana. 

Komfort użytkowania : Uniesiona pozycja, umożliwia skuteczną jazdę bez bólu pleców. Chwyty blaszkowe.

Skuteczność : Rama aluminiowa: lżejsza i bardziej wydajna. Dwa hamulce tarczowe 160 mm.

Łatwość regulacji : INNOWACJA: ustaw swoją wagę, aby wyregulować twardość widelca w mniej niż 1 min.

Wieczysta gwarancja : B’TWIN daje dożywotnią gwarancję na ramę, mostek i kierownicę.

Precyzja : Hamulce tarczowe, mocne w każdych warunkach pogodowych. Zmiana przeł. manetkami.

 

 

 

50 % rabat na kurs prawa jazdy kat. B - Szostek Waldemar,  Ośrodek Szkolenia Kierowców Al. Kościuszki 8

Roczny grupowy kurs języka angielskiego (120 h lekcyjnych) na wybranym poziomie  od A1-B2 w Studio Języków Obcych Al. NMP 28 Częstochowa p. Agnieszka Mazurkiewicz

Kolacja dla dwojga  Cafe 29

Dwa miejsca w Niepublicznym Przedszkolu „Nibylandia” w Częstochowie ul. Wodzickiego 68

Darmowy zabieg kosmetyczny w Pelle d,Oro  Aleksandry Bogubowicz, Częstochowa ul Brzeźnicka

Dwa masaże relaksacyjne w gabinecie masażu przy ul. Żwirki i Wigury sponsor Joanna Śledzińska

Banknoty 100 złotowe z 20-lecia międzywojennego po 10 złotych

Banknoty z okresu okupacji niemieckiej po 10 złotych

i wiele innych...

 

Zapraszamy na licytację, która pomoże nam sfinansować przynajmniej częściowo koszty realizacji zaleceń p.poż.!

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Kontakt

tel: 536 530 004

Numer konta:

26203000451110000002850370

e-mail: kontakt@absolwentslowak.pl

Facebook: https://www.facebook.com/stowarzyszenieslowacki